Targ Banglamphu

229
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Targ Banglamphu4.00 out of 50 based on 2 voters.


Za niepozorną fasadą przy ulicy Phra Sumen leży „Wet Market” Banglamphu. W czasach, kiedy nie było jeszcze supermarketów, bangkockie gospodynie domowe zaopatrywały się tutaj w świeże mięso, ryby i warzywa.

Bangkok | Poranny targ Banglamphu
Bangkok | Poranny targ Banglamphu (by honeypix )

Ponieważ z tyłu hala targowa graniczy z kanałem Khlong Banglamphu, świeże towary ze wsi mogły być tu łatwo dostarczane łodziami. Nie bez powodu nazywano kiedyś Bangkok „Wenecją Wschodu”.

Naprzeciwko hali targowej, po drugiej stronie ulicy Phra Sumen, znajduje się niewielki targ kwiatowy. Mieszkańcy Bangkoku kupują tu między innymi pąki kwiatów lotosu, które ubarwiają wiele buddyjskich ceremonii religijnych.

Targ Pratunam

231
com_content.category
(10 razy zagłosowano, średnia ocena 2.80 na 5)
Targ Pratunam2.80 out of 50 based on 10 voters.


Przy skrzyżowaniu ulic Phetburi (pisanej też: „Phetchaburi”) i Ratchaprop znajduje się dzielnica Pratunam, co znaczy tyle, co „wodna brama”. Można tutaj odwiedzić bardzo ożywiony rynek Pratunam: gąszcz stoisk, sklepików i warsztatów, gdzie dominują świeże artykuły spożywcze i odzież.

Bangkok | Targ Pratunam jest otwarty przez całą dobę
Bangkok | Targ Pratunam jest otwarty przez całą dobę (by plain_queen )

Tekstylia przede wszystkim

Pratunam jest jednym z głównych targowisk Bangkoku – handlową arterią miasta, a przy tym jednym z największych rynków tekstylnych w Tajlandii.

Oczywiście można tu kupić nie tylko wyroby tekstylne, ale też torebki, walizki, biżuterię, obuwie, pamiątki czy wyroby rzemieślnicze. Wybierając się na zakupy trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, że rynek jest na tyle ogromny, iż nie da się go zwiedzić w całości w ciągu jednego dnia.

Siam Paradise Night Baazar

232
com_content.category
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 3.43 na 5)
Siam Paradise Night Baazar3.43 out of 50 based on 7 voters.


Pod koniec 2010 roku, po długoletnim istnieniu, został zamknięty Suan Lum Night Baazar, czyli nocny targ Lumphini. Wiele osób zadawało sobie wówczas pytanie o dalszy los tego popularnego targowiska.

Bangkok | Brama Siam Paradise Night Baazar
Bangkok | Brama Siam Paradise Night Baazar (by jfantenb )

Gdzie znajduje się Siam Paradise Night Baazar?

Jego następca pojawił się wiosną 2011 r. na całkowicie nowym miejscu i nazywa się Siam Paradise Night Baazar. Leży z dala od turystycznych szlaków między Sukhumvit Soi 64/2 i Soi 66, około 10 minut drogi od stacji Punnawithi (Skytrain).