Bangkok w jeden dzień

26 październik 2015.

237
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.88 na 5)
Bangkok w jeden dzień4.88 out of 50 based on 8 voters.


Bangkok to jeden z głównych azjatyckich węzłów lotniczych. Jeżeli znalazłeś się na jednym z lotnisk Bangkoku, a kolejny lot masz dopiero za kilkanaście godzin, warto spędzić ten czas zwiedzając stolicę Tajlandii. Niestety oba lotniska Bangkoku znajdują się około 30 km od centrum miasta, co znaczy że na tę miniwycieczkę warto się wybrać tylko wtedy, jeśli możemy na nią przeznaczyć co najmniej kilkanaście godzin. Oto kilka propozycji jak spędzić ten czas:

Bangkok | Zwiedzanie Bangkoku w pośpiechu także może być satysfakcjonujące!
Bangkok | Zwiedzanie Bangkoku w pośpiechu także może być satysfakcjonujące! (by nikolaii )

1. Pałac Królewski

Pałac Królewski to jedna z głównych atrakcji turystycznych Bangkoku. Od 1782 był on oficjalną rezydencją króla Tajlandii (obecnie król mieszka w pałacu Chitralada). Choć nazwa sugeruje, że Pałac Królewski to tylko jeden budynek, w rzeczywistości jest to olbrzymi kompleks, w skład którego wchodzi kilkanaście budynków, sal, pawilonów, ogrody i najważniejsza z tajlandzkich świątyń – Wat Phra Kaew.

Na terenie Pałacu Królewskiego warto spędzić parę godzin, by spokojnie zobaczyć wszystkie interesujące zakątki bez zbytniego pośpiechu. Lepiej już pominąć niektóre z sugerowanych przez nas atrakcji niż żałować, że nie poznało się lepiej jednej z głównych atrakcji Tajlandii!

2. Wat Pho

Wat Pho to świątynia, w której znajduje się największa na świecie statua leżącego Buddy (wysoka na 15 metrów i długa na 43 metry). Budowla mieści się w pobliżu Pałacu Królewskiego.

Wat Pho to miejsce, w którym powstał pierwszy w Tajlandii publiczny uniwersytet. Świątynia jest także siedzibą jednej z najstarszych szkół tajskiego masażu (do dzisiaj można w tym miejscu skorzystać z usług doświadczonych specjalistów w tym fachu).

Bangkok | Widok na Pałac Królewski z perspektywy rzeki Chao Phraya
Bangkok | Widok na Pałac Królewski z perspektywy rzeki Chao Phraya (by iaminthailand )

3. Chao Phraya

Chao Phraya (zwana także Menam) to jedna z głównych rzek Tajlandii, która płynie także przez Bangkok. Warto wziąć wodną taksówkę (tańsze rozwiązanie niż specjalna wycieczka organizowana przez agencję turystyczną) i udać się w krótki rejs po tej rzece, by poobserwować Bangkok z innej perspektywy.

4. Wat Arun

Wat Arun (Świątynia Świtu) to świątynia położona po zachodniej stronie rzeki Chao Phraya. Ze szczytu świątyni można obserwować miasto – i zdecydowanie warto się dla niego zmęczyć wspinając się po licznych schodach tej budowli!

Bangkok | Stopy gigantycznego Buddy z Wat Pho
Bangkok | Stopy gigantycznego Buddy z Wat Pho (by coolinsights )

5. Chinatown

Jeżeli możesz w Bangkoku spędzić wieczór, to sugerujemy odwiedzić dwa miejsca: Chinatown oraz Khao San Road (o którym za chwilę). Chinatown to idealne miejsce dla miłośników egzotycznej kuchni – jeżeli chcesz spróbować lokalnych specjałów od ulicznych sprzedawców, najlepiej skierować swoje kroki właśnie do Chinatown w Bangkoku (Yaowarat Road).

6. Khao San Road

Khao San Road to ulica, na którą trafia praktycznie każdy backpacker. Znajdują się tam dziesiątki tanich hosteli, agencje turystyczne, dworzec autobusowy i setki straganów oraz tysiące interesujących ludzi przewijających się w tym miejscu przez cały dzień.

Jeżeli lubisz obserwować ludzi, warto się udać właśnie do tej dzielnicy. Zasiądź w jednej z licznych kawiarenek i w spokoju napij się czegoś ciepłego lub zjedz coś słodkiego i poobserwuj życie w tej chaotycznej dzielnicy.

Bangkok | Chinatown (Yaowarat)
Bangkok | Chinatown (Yaowarat) (by snoop_snoopy )