Taksówki motocyklowe w Bangkoku

28 kwiecień 2016.

254
com_content.article
(12 razy zagłosowano, średnia ocena 4.25 na 5)
Taksówki motocyklowe w Bangkoku4.25 out of 50 based on 12 voters.


Ten rodzaj transportu miejskiego pozwala na szybkie przemieszczanie się po Bangkoku nawet w godzinach szczytu. Taksówkarzy motocyklowych rozpoznamy bez problemu po ich pomarańczowych kamizelkach z numerem. Stacjonują praktycznie wszędzie, zbierając się w niewielkie grupy.

Bangkok | Taksówki motocyklowe pozwalają na szybkie przemieszczanie się po Bangkoku
Bangkok | Taksówki motocyklowe pozwalają na szybkie przemieszczanie się po Bangkoku (by naterobert )

Dlaczego taksówka motocyklowa?

Taksówki motocyklowe często są wykorzystywane do przemieszczania się po bocznych uliczkach Bangkoku (tzw. soi). Jeśli na przykład nasz hotel nie znajduje się bezpośrednio przy głównej trasie, dzięki taksówce motorowej możemy zaoszczędzić sobie marszu. Za taką krótką trasę cena wynosi około 10-20 baht. Przy dłuższych przejazdach trzeba cenę ustalić zawczasu i powinna być ona nieco niższa niż koszt jazdy tradycyjną taksówką.

Namierzyć cel

Jeśli celem naszej podróży nie jest duży rynek, centrum handlowe ani stacja metra czy Skytrain, najlepiej zapisać sobie wcześniej dany adres po tajsku, ewentualnie numer telefonu znajomego, który będzie w stanie wyjaśnić kierowcy, gdzie chcemy dotrzeć. Czasem może być nam trudno porozumieć się po angielsku, a tajskie nazwy ulic w naszej wymowie nie zawsze zostaną zrozumiane.

Bezpieczeństwo

Nie każdy kierowca wozi ze sobą drugi kask dla pasażera, mimo to żwawo manewruje motocyklem przez zatłoczone ulice stolicy. Zwłaszcza przy długich trasach taka jazda może być dość ryzykowna. Warto więc zwrócić uwagę na ten szczegół.

Bangkok | Taksówkarzy motocyklowych poznamy po pomarańczowych kamizelkach z numerem
Bangkok | Taksówkarzy motocyklowych poznamy po pomarańczowych kamizelkach z numerem (by rwp-roger )