Wyścigi konne w Bangkoku

248
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Wyścigi konne w Bangkoku0 out of 50 based on 0 voters.


Już ponad sto lat minęło od dnia, kiedy król Rama V powrócił ze swojej podróży po Europie. Urzędnicy i studenci, którzy studiowali na Zachodzie, zorganizowali w 1897 r. przy Sanam Luang widowisko wyścigów konnych jako akt hołdu dla powracającego monarchy. Zapoczątkowano w ten sposób popularyzację zachodniego stylu wyścigów konnych w Tajlandii.

Bangkok | Widok na Royal Bangkok Sports Club
Bangkok | Widok na Royal Bangkok Sports Club (by denniswong )

Królewski Klub Sportowy w Bangkoku

Niedługo po tym Jego Królewska Wysokość przekazał grunt pod teren wyścigów, co było równoznaczne z narodzinami Królewskiego Klubu Sportowego. Intencją króla oraz klubu było prowadzenie i promocja wysokiej jakości zawodów sportowych w Tajlandii, przy jednoczesnym zapewnieniu przestrzegania międzynarodowych norm zarówno przez Tajów, jak i cudzoziemców. Do tego rodzaju sportu jeździeckiego w rodzimym wydaniu Tajowie bardzo szybko się przekonali. Hodowla, ujeżdżanie i wyścigi konne stały się w Tajlandii bardzo popularne.

Tajski boks w Bangkoku

246
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 3.33 na 5)
Tajski boks w Bangkoku3.33 out of 50 based on 3 voters.


Stadion Ratchadamnoen oraz stadion Lumpini to legendarne areny tajskiego boksu, czyli muay thai. Ratchadamnoen jest pierwszym stadionem, który został wybudowany specjalnie na potrzeby muay thai (1941 r.). O zwycięstwie na tych stadionach marzą zachodni bokserzy, a miejscowi sportowcy walczą na nich o sławę i tytuł najlepszego boksera świata.

Bangkok | Stadion Ratchadamnoen
Bangkok | Stadion Ratchadamnoen (by alexsemenzato )

Fascynujący świat muay thai

Wielu z nas widziało w telewizji te szalone ciosy, uderzenia łokciem, pełne siły starcia i kunsztowne uniki. Ale to nic w porównaniu z prawdziwą walką bokserską z głośnym aplauzem publiczności i tradycyjnymi dźwiękami muzyki pobudzającej bicie serca. Fascynujący świat muay thai, sportu walki, jest dumnym dziedzictwem narodu Tajów.