Sesja ślubna w Bangkoku

24 maj 2016.

252
com_content.article
(14 razy zagłosowano, średnia ocena 4.93 na 5)
Sesja ślubna w Bangkoku4.93 out of 50 based on 14 voters.


Jeśli chodzi o śluby w Tajlandii, to z pewnością wiele par decyduje się na słoneczne wybrzeże i wypowiedzenie słów przysięgi na plaży. Lazur wód, biel piasku i zieleń tropikalnej roślinności to otoczenie, które nie pozwala nam zbyt długo zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego tła do sesji ślubnej. Co jednak z parami biorącymi ślub w samej stolicy?

Bangkok | Panna młoda w przestrzeni miejskiej w Bangkoku. Jak widać, nawet w deszczu zdjęcia mogą wyjść pięknie!
Bangkok | Panna młoda w przestrzeni miejskiej w Bangkoku. Jak widać, nawet w deszczu zdjęcia mogą wyjść pięknie! (by kutacrusader )

Okazuje się, że typowo wielkomiejska przestrzeń Bangkoku także może być wspaniałym tłem wyjątkowej sesji ślubnej!

Przeglądając zdjęcia bangkockich fotografów ślubnych możemy zauważyć, jak wielki potencjał także pod tym względem kryje w sobie stolica Tajlandii.

Poniżej zaprezentujemy kilka miejsc w Bangkoku, które szczególnie malowniczo prezentują się w czasie sesji ślubnej. Ten miniprzewodnik fotograficzny przyda się szczególnie parom, które zawierają związek małżeński w Ambasadzie RP w Bangkoku i nie planują dalszej wyprawy na bajeczne wybrzeże czy do innych magicznych zakątków Tajlandii.

Oto kilka pomysłów:

Industrialnie

Z pewnością zauważyliście, że w ostatnim czasie niezwykle popularne stały się sesje ślubne w klimacie industrialnym. Jakie miejsce na ziemi może się do tego lepiej nadawać niż dynamicznie rozwijająca się stolica Tajlandii?

Potężne mosty dźwigające Skytrain, zjawiskowy Rama VIII Bridge czy nowoczesne lotnisko Suvarnabhumi, to tylko przykłady tego, co ma nam do zaoferowania Bangkok jako „betonowa dżungla”.

Na zdjęciach efektownie prezentują się także centra handlowe, np. Siam Paragon.

Bangkok | Rama VIII Bridge idealnie prezentuje się na sesji ślubnej w klimacie industrialnym
Bangkok | Rama VIII Bridge idealnie prezentuje się na sesji ślubnej w klimacie industrialnym (by archer10 )

City life

Nie jest tajemnicą, że Bangkok ma wiele oblicz i przeszklone drapacze chmur oraz betonowe podstawy mostów sąsiadują tu z tradycyjnymi świątyniami, domkami duchów i obwoźnymi sprzedawcami lokalnej kuchni.

Niezwykle ciekawym tłem ślubnego pleneru mogą być po prostu tętniące życiem ulice miasta. Kolorowe taksówki, klimatyczne tuk-tuki, wiozące całe rodziny skutery i uginające się pod ciężarem pyszności uliczne stragany dodadzą naszym zdjęciom magii i niepowtarzalnego azjatyckiego kolorytu.

Młoda para w rikszy lub kosztująca chińskie specjały w postaci kawałków kurczaka na długiej wykałaczce... a może ciekawy kontrast delikatnej dłoni panny młodej i prażonego insekta? – to już pozostawimy waszej wyobraźni.

Bangkok | Młode pary szczególnie uroczo prezentują się podróżując terkoczącym tuk-tukiem
Bangkok | Młode pary szczególnie uroczo prezentują się podróżując terkoczącym tuk-tukiem (by chillitpv )

Wśród kolorów i złoceń

Z czym przede wszystkim kojarzy się nam Tajlandia? Oczywiście z cudownymi świątyniami buddyjskimi! Ku uciesze turystów można w nich swobodnie robić zdjęcia.

Choć tajska religijność znacznie odbiega od naszej, tutejsze świątynie – mające formę rozbudowanych kompleksów z mnóstwem pomniejszych budowli, rzeźb, pawilonów, wieżyczek itp.  – mogą być wspaniałym tłem ślubnych sesji.

Bogactwo kunsztownych zdobień sprawia wrażenie, że para młoda znajduje się w jakimś wspaniałym pałacu. Mamy tu na myśli oczywiście cały obszar watu, a nie wnętrza poszczególnych budowli świątynnych, w których mieszczą się posągi Buddy.

Szczególnie pięknie prezentuje się na zdjęciach ślubnych bajecznie kolorowy Wat Arun oraz Wat Benchamabophit (Marble Temple) z malowniczym czerwonym mostkiem.

Bangkok | Malownicze otoczenie Marmurowe Świątyni (Marble Temple) to jedno z ulubionych miejsc fotografów ślubnych
Bangkok | Malownicze otoczenie Marmurowej Świątyni (Marble Temple) to jedno z ulubionych miejsc fotografów ślubnych (by jackversloot )

Parki i ogrody

Zielone trawniki, równo przystrzyżone drzewka i oczka wodne są zawsze dobrą scenerią do zdjęć ślubnych, choć może nie najbardziej oryginalną. No chyba że mówimy o parkach i ogrodach w Bangkoku...

Młode pary ślubujące w stolicy Tajlandii upodobały sobie szczególnie Rod Fai Park (zwany także Railway Park), na terenie którego chętnie fotografują się w ślubnych kreacjach.

Wspomniany park mieści się w pobliżu weekendowego targu Chatuchak, który również może stać się atrakcyjnym tłem zdjęć.

Bangkok | Idealnym miejscem sesji fotograficznej są bangkockie parki
Bangkok | Idealnym miejscem sesji fotograficznej są bangkockie parki (by fischerfotos )

Ze sztuką w tle

Po tych kilku bardziej klasycznych i bardziej tradycyjnych propozycjach, wrócimy do tego od czego zaczęliśmy – nowoczesności.

Okazuje się, że młode pary bardzo chętnie fotografują się na tle... sztuki współczesnej.

W Bangkoku idealnym miejscem na realizację takiego zamysłu będzie Bangkok Art and Culture Centre (BACC), czyli Centrum Sztuki Współczesnej.

W otoczenia szkła i chromu oraz przedziwnych monumentalnych rzeźb, zakochane pary prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Bangkok | Para młoda w przestrzeni Bangkok Art and Culture Centre? Czemu nie!
Bangkok | Para młoda w przestrzeni Bangkok Art and Culture Centre? Czemu nie! (by wisekwai )

Z odrobiną luksusu

Prawdziwie luksusowym tłem ślubnej sesji zdjęciowej mogą być przestrzeni bajecznych bangkockich hoteli.

Szczególnie pięknie prezentują się zdjęcia w hotelowych oknach czy na balkonach wieczorową porą, prezentujące w tle rozświetloną panoramę miasta.

Piękną scenerią bywają także hotelowe dziedzińce, lobby, restauracje i same pokoje.

Jasne rozświetlone wnętrza, wszechobecne bibeloty i kwiaty lub nieco przyciemnione światło przy typowo azjatyckim wystroju, kolorowe poduszki, bajeczne lampy, malownicze kolumienki – to tylko kilka przykładów pomysłowości hotelowych architektów wnętrz. Dobry fotograf z pewnością będzie umiał odpowiednio je wykorzystać.

Bangkok | Odrobina luksusu i widok na Bangkok wieczorową porą
Bangkok | Odrobina luksusu i widok na Bangkok wieczorową porą (by The Peninsula Bangkok )

Czytaj także: