Park Dusit

19 kwiecień 2013.

197
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.50 na 5)
Park Dusit4.50 out of 50 based on 8 voters.


Królewskie budowle zagubione wśród alejek i zieleni Parku Dusit, to miejsce, które powinno znaleźć się na trasie każdej wycieczki do stolicy Tajlandii.

Bangkok | Pięknie rzeźbiona fasada Sali Tronowej Abhisek Dusit
Bangkok | Pięknie rzeźbiona fasada Sali Tronowej Abhisek Dusit (by akarat )

Położony nieco na uboczu, w północno-wschodniej części miasta Park Dusit, to świetne miejsce odpoczynku i wytchnienia od gwaru nowoczesnej stolicy.

Atrakcje

Do największych atrakcji Parku Dusit należą wspaniałe rezydencje królewskie (m.in. drewniany pałac Vimanmek i Sala Tronowa Abhisek Dusit), Muzeum Królewskich Słoni, Wystawa Królewskich Powozów, Muzeum Zegarów i Zoo. Znajdziemy tu także pomnik króla Ramy V, który słynął ze swego zamiłowania do architektonicznych nowinek europejskich. Zwiedzając budowle zgromadzone na terenie Parku Dusit z pewnością dostrzeżemy liczne wpływy europejskie zgrabnie współgrające z orintalną stylistyką.

Bangkok | Lokalizacja Parku Dusit na mapie Bangkoku
Bangkok | Lokalizacja Parku Dusit na mapie Bangkoku

Sala Tronowa

Jedną z piękniejszych budowli Parku jest królewska Sala Tronowa Abhisek Dusit. Wejdziemy tu na tym samym bilecie, co do Pałacu Vimanmek lub Grand Palace. Ażurowe, bielone podcienie budowli już z daleka przykłują nasz wzrok. Jest to jeden z przykładów niezwykle kunsztownie wykonanej budowli drewnianej zdradzającej wpływy europejskie. Salę Tronową wzniesiono w 1904 r. na polecenie króla Ramy V. Dziś mają tu miejsce różnego rodzaju wystawy sztuki i tradycyjnego rzemiosła.

Królewskie powozy

Jest to niezwykła wystawa prezentująca najwspanialsze powozy, jakimi poruszali się tajscy monarchowie na przestrzeni ostatniego stulecia. Znajdziemy tu zarówno wspaniałe palankiniy, jak i pojazdy typowo angielskie, odpowidające zamiłowaniom krola Ramy V do kultury europejskiej.

Bangkok | Dusit to najbardziej zielona dzielnica Bangkoku, tu właśnie znajduje się słynny park
Bangkok | Dusit jest jedną najbardziej zielonych dzielnic Bangkoku, tu właśnie znajdują się zadrzewione parki i liczne budowle królewskie (by akarat )

Dusit Zoo

Ogród zoologiczny w samym centrum miasta? Po raz kolejny przekonamy się, że w Tajlandii  nie ma rzeczy niemożliwych.

Zoo znajdujące się na terenie parku Dusit, to wymarzone miejsce dla małego i pełnego energii podróżnika. Każdy śmiałek może stanąć tu oko w oko ze słoniem, nosorożcem czy tygrysem lub obserwować harce zabawnych małpek i przedziwne gady, zamieszkujące terraria.

Na obszarze Zoo znajduje się także niewielkie jeziorko z możliwością wypożyczenia roweru wodnego i liczne stragany z lokalnymi smakołykami. W Dusit Zoo z pewnością ciekawie i aktywnie spędzimy popołudnie.

Tajlandia | Jeden z mieszkańców Dusit Zoo
Tajlandia | Jeden z mieszkańców Dusit Zoo (by Wilfried Maehlmann)

Godziny otwarcia

Zoo czynne jest codziennie od 8:00 do 18:00.

Opłaty

Opłata za wstęp: 1,5 USD – dzieci, 3 USD – dorośli.

Lokalizacja

71 Rama V Road, Chitrlada Sub-district, Dusit District, Bangkok 10300

Adres WWW: http://www.zoothailand.org

Jak dotrzeć do parku?

Park Dusit okalają trzy ulice: Thanon Si Ayutthaya, Thanon Ratchasima i Thanon Ratchawithi. Z  okolic Starego Miasta Królewskiego dotrzemy tu kierując się ulicą Thanon Ratchadamnoen Nok na północ. Pomocne mogą okazać się drogowskazy kierujące nas do jednej z najważniejzych budowli parku - Pałacu Vimanmek.