Ancient City - Tajlandia w miniaturze

196
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Ancient City - Tajlandia w miniaturze0 out of 50 based on 0 voters.


Ancient City to nic innego jak Tajlandia w miniaturze. Park ten znajduje się w odległości 33 km na południowy-wschód od Bangkoku, na terenie prowincji Samut Prakan. Na obszarze 320 akrów, z geograficzną precyzją porozmieszczane są repliki najsłynniejszych tajskich budowli:  świątyń, pałaców i rzeźb.

Bangkok | Rekonstrukcja Wat Mahathat z Parku Historycznego Sukhotai
Bangkok | Rekonstrukcja Wat Mahathat z Parku Historycznego Sukhotai (by zeepack )

Muang Boran

Ancient City („Starożytne Miasto”) znane jest również pod nazwą Muang Boran. Obszar parku nawiązuje do zarysu granic Tajlandii na mapie. Park został otwarty 11 lutego 1972. Z roku na rok zainteresowanie Ancient City jest coraz większe, wycieczki organizowane przez biura podróży często w swoim planie gwarantują zwiedzanie tej atrakcji, podobnie jak położonej w jej sąsiedztwie, niezwykle popularnej - Farmy Krokodyli.

Damnoen Saduak - Floating Market (Pływający targ)

195
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 3.67 na 5)
Damnoen Saduak - Floating Market (Pływający targ)3.67 out of 50 based on 3 voters.


W odległości ok. 105 km od Bangkoku, w Damnoen Saduak, położony jest jedyny w swoim rodzaju Pływający Targ…

Bangkok | Pływający targ w Damnoen Saduak
Bangkok | Pływający targ w Damnoen Saduak (by philliecasablanca )

Przeciętny Europejczyk słowem „targ” określa miejsce – najczęściej specjalnie wyznaczony plac – gdzie różni sprzedawcy rozkładają swoje stragany, pośród których przechadzają się kupujący. Pływający Targ jest zupełnie inny: zamiast stoisk, towary wypełniają długie wrzecionowate łodzie, kołyszące się na wodach kanału. Sprzedawcy w słomianych kapeluszach oferują soczyste, egzotyczne owoce, wyjątkowe rękodzieła, a także tradycyjne dania tajskiej kuchni, świeżo przygotowane w olbrzymich kotłach.