Jedzenie uliczne w Bangkoku – co zjeść?

245
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Jedzenie uliczne w Bangkoku – co zjeść?0 out of 50 based on 0 voters.


Bangkok to stolica nie tylko stolica Tajlandii, ale i pysznego ulicznego jedzenia. Uliczne stragany uginające się pod obfitością specjałów azjatyckiej kuchni to stały element krajobrazu tego miasta. W poprzednim artykule podpowiadaliśmy, gdzie zjeść w Bangkoku, w poniższym pomożemy odnaleźć się w morzu kulinarnych pyszności tajskiego street food:

Bangkok | Pad Thai, czyli smażony makaron ryżowy z dodatkami
Bangkok | Pad Thai, czyli smażony makaron ryżowy z dodatkami (by haynes )

Pad Thai

Pad Thai to jedna z najbardziej znanych potraw tajskiej kuchni. Jej bazą jest smażony makaron ryżowy, do którego dodaje się jajka, sos rybny, sos z tamaryndowca, chili oraz kombinację kiełków fasoli, krewetek, kurczaka lub tofu z orzeszkami, limonką, kolendrą i różnymi tajskimi przyprawami. Danie dostępne jest u praktycznie każdego sprzedawcy ulicznego jedzenia. Oryginalna wersja Pad Thai jest przygotowywana z sosem z tamaryndowca, a nie sosem sojowym, jak ma to miejsce u niektórych sprzedawców na Khao San Road.

Jedzenie uliczne w Bangkoku – gdzie zjeść?

243
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Jedzenie uliczne w Bangkoku – gdzie zjeść?0 out of 50 based on 0 voters.


Bangkok to dla miłośników kuchni azjatyckiej jeden z głównych kierunków kulinarnych podróży. Wielu turystów twierdzi, że Bangkok to najlepsze miasto na świecie właśnie pod względem jedzenia. I nie mówią tak bez powodu – liczba stoisk ulicznych sprzedawców jedzenia, małych jadalni i restauracji przekracza w Bangkoku 50 tysięcy. Liczba ta jest usprawiedliwiona biorąc pod uwagę fakt, jak wielu Tajów je wszystkie posiłki dnia poza domem.

Bangkok | Bangkok – królestwo street food
Bangkok | Bangkok – królestwo street food (by bibbit )

W Bangkoku bez problemu można każdego dnia stołować się poza domem – trzy posiłki z przekąskami – i nawet po trzech miesiącach pobytu nie powtórzyć ani jednego dania – a to wszystko za bardzo niskie ceny. Skosztujemy tu potraw kuchni z całego świata, jednak zdecydowanie królować będzie kuchnia tajska oraz chińska (przede wszystkim w Chinatown).