Centra handlowe „przedłużeniem” mieszkania?

28 luty 2016.

234
com_content.article
(11 razy zagłosowano, średnia ocena 4.91 na 5)
Centra handlowe „przedłużeniem” mieszkania?4.91 out of 50 based on 11 voters.


W Bangkoku znajdziemy sklepy zadowalające gust każdego kupującego: mniejsze i większe aż po prawdziwe molochy, tańsze i droższe aż po te prawdziwie luksusowe. Wśród mieszkańców Tajlandii szczególną popularnością cieszą się centra handlowe, które jednak są czymś więcej niż tylko miejscem sprzedaży różnorakich produktów...

Bangkok | Centrum Bangkoku to jedna wielka strefa handlowa
Bangkok | Centrum Bangkoku to jedna wielka strefa handlowa (by coolinsights )

Tajowie, podobnie jak my, lubują się w modowych nowinkach i gadżetach elektronicznych, których szukają w dużych centrach handlowych. Różnica polega na tym, że dla mieszkańców stolicy Tajlandii centra handlowe stanowią w pewnym sensie „przedłużenie” ich mieszkań.

Przeciętne mieszkanie w Bangkoku ma powierzchnię nie większą niż 30 m2, a kuchni w naszym znaczeniu nie ma tam w ogóle, dlatego urządzenie w domu jakiegoś przyjęcia albo spotkania, choćby niewielkiego, jest raczej niewykonalne. Nic dziwnego, że obiekty handlowe stały się dla Tajów „tradycyjnym” miejscem rekreacji.

Centrum Bangkoku to jedna wielka strefa handlowa. Szybko i wygodnie można dostać się do przeróżnych domów towarowych przy pomocy BTS Skytain (chociaż istnieją też i inne opcje transportu miejskiego).

Bangkok | Siam Paragon Shopping Centre – jedno z najdroższych centrów handlowych w Bangkoku
Bangkok | Siam Paragon Shopping Centre – jedno z najdroższych centrów handlowych w Bangkoku (by fischerfotos )