Centra handlowe „przedłużeniem” mieszkania?

234
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Centra handlowe „przedłużeniem” mieszkania?0 out of 50 based on 0 voters.


W Bangkoku znajdziemy sklepy zadowalające gust każdego kupującego: mniejsze i większe aż po prawdziwe molochy, tańsze i droższe aż po te prawdziwie luksusowe. Wśród mieszkańców Tajlandii szczególną popularnością cieszą się centra handlowe, które jednak są czymś więcej niż tylko miejscem sprzedaży różnorakich produktów...

Bangkok | Centrum Bangkoku to jedna wielka strefa handlowa
Bangkok | Centrum Bangkoku to jedna wielka strefa handlowa (by coolinsights )

Tajowie, podobnie jak my, lubują się w modowych nowinkach i gadżetach elektronicznych, których szukają w dużych centrach handlowych. Różnica polega na tym, że dla mieszkańców stolicy Tajlandii centra handlowe stanowią w pewnym sensie „przedłużenie” ich mieszkań.

Targowanie się w Bangkoku

233
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Targowanie się w Bangkoku0 out of 50 based on 0 voters.


Targowanie się to skuteczny sposób na zmniejszenie naszych podróżniczych wydatków i na wielu bangkockich targach jest ono wręcz oczekiwane. Trzeba jednak dodać, że dyskusje na temat ceny towaru nie w każdym sklepie będą na miejscu. Osoby rozdział stanowi tez komunikacja publiczna.

Bangkok | W Tajlandii nie tylko można się targować, ale należy to robić
Bangkok | W Tajlandii nie tylko można się targować, ale należy to robić (by runran )

Podstawowe zasady i rady dotyczące targowania się w Bangkoku:

  • Nie jest przyjęte targowanie się w drogich luksusowych butikach, położonych w centrach handlowych np.: Emporium, Siam Paragon czy Central World.
  • W MBK Center są butiki z określonymi cenami, ale są też takie, gdzie można się potargować. Jeśli cena jest napisana ręcznie, to często znaczy, że można spróbować ją obniżyć.
  • Platinum Fashion Malls – przepiękne miejsce na zakup markowej odzieży. Zwykle przy zakupie trzech rzeczy można uzyskać znaczący upust cenowy.

Zakupowy raj w Bangkoku

258
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Zakupowy raj w Bangkoku5.00 out of 50 based on 1 voters.


Stolica Tajlandii już w wielu rankingach doczekała się zaszczytnego przedrostka „naj”. Ostatnio Bangkok zdobył kolejne dwa wyróżnienia, tym razem przydzielone przez użytkowników podróżniczego portalu TripAdvisor: znalazł się w pierwszej trójce najlepszych miast na zakupy i miejsc wartych swojej ceny.

Tajlandia | Bangkok zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych miejsc na zakupy, sporządzonym przez użytkowników portalu podróżniczego TripAdvisor
Tajlandia | Bangkok zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych miejsc na zakupy, sporządzonym przez użytkowników portalu podróżniczego TripAdvisor (by dazjohnson )

W jednym z rankingów oceniano opłacalność i wygodę tzw. „tourist shopping”, czyli zakupów robionych przez turystów w czasie urlopu. I tu stolica Tajlandii zajęła drugie miejsce, lokując się tuż za Nowym Jorkiem i tuż przed Dubajem.

Bangkok zajął także trzecie miejsce w kategorii: "best value for money", w której oceniany jest stosunek jakości do ceny. Wyprzedziła go Lizbona i Budapeszt.